דיור מוגן יוקרתי

יותר ויותר אנשים מגיעים לגיל זקנה ושיבה כאשר הם מרגישים בריאים, כאשר הם פעילים ומעוניינים להמשיך וליהנות מהחיים.

על מנת לספק מענה לאוכלוסיית בני הגיל השלישי בישראל החלו לקום בתי דיור מוגן יוקרתיים. בתי דיור כאלה שונים מאוד הן בשירותים שהם מציעים והן באווירה שהם מספקים ביחד לבתי האבות של פעם ואפילו ביחס לבתי אבות טובים אך כאלה שאינם יוקרתיים ממש.

בשורות הבאות נסקור כמה מההבדלים בין בתי הדיור היוקרתיים לבין דיור מוגן רגיל ונסביר על היתרונות הגדולים של בתי דיור יוקרתיים עבור הדיירים.

יחידות דיור מוגן יוקרתי מיוחדות

את הבדל ראשון שניתן למצוא בין בתי דיור מוגן יוקרתיים לבין אלה שהינם רגילים או ממוצעים ניתן למצוא ביחידות הדיור שניתן למצוא בהם.

באופן טבעי, מרבית הדיירים שמגיעים לדיור מוגן יוקרתי הם אנשים שהתרגלו לרמת חיים גבוהה שניכרת גם במגורים. אין פלא, אם כן, שגם עם המעבר לדיור המוגן ישנה ציפייה לשמור על רמת חיים גבוהה בהקשר של סביבת המגורים האישית.

חלק ניכר מבתי הדיור המוגן היוקרתיים יותר מציעים יחידות דיור גדולות במיוחד, לעיתים גם דירת גן או גג. לעיתים ניתן למצוא גם יחידות שהן למעשה וילות קטנות, בית צמוד קרקע עם כל הנוחיות שניתן לרצות.

בדיור מוגן העיצוב של הדירות נעשה ברמה אישית כאשר פעמים רבות ניתן להסתייע בייעוץ אדריכלי.

החלל הגדול והעיצוב האישי שנעשה בטוב טעם הוא חיבור מיוחד שלא ניתן למצוא בדיור מוגן סטנדרטי ובוודאי שלא בבתי אבות בסגנון מיושן. למותר לציין שבתי דיור מוגן יוקרתיים מציעים יחידות דיור או דירות שמתאימות ליחיד או לזוג, לפי בחירת המשתכן.

דיור מוגן יוקרתי מעניק סביבת מגורים אינטימית

גם דיור מוגן יוקרתי מבוסס על סביבת מגורים אישית שנמצאת במתחם גדול המיועד לדיירים רבים למדי. עם זאת, דיור מוגן יוקרתי שם יותר דגש על סביבה אינטימית יותר, לא המונית.

צפיפות הדירות תהיה בדרך כלל מעטה יותר ולצד אווירה חברתית נעימה ישנו דגש גם על מתן אפשרות לאינטימיות גם ביחידות הדיור עצמן וגם מחוצה להן.

יש לציין שהסביבה החברתית כוללת אוכלוסייה ברמה גבוהה, כזאת שכיף לשהות בחברתה. הפעילויות נעשות בהלימה לסגנון החיים הרצוי, עם דגש על ספקים מובילים ועל אירועים איכותיים ומוקפדים. גם בדיור שמציע מחלקות סיעודיות ניתן למצוא מגורים ברמה גבוהה וכמובן גם טיפול נאות.

שירותים ברמה אחרת

בדיור מוגן איכותי ויוקרתי ניתנים שירותים שונים ברמה גבוהה. בין השירותים ניתן למצוא שירותי דואר והסעות, חניה ושמירה, תחזוקה וניקיון, כביסה ושירות חדרים.

חלק מהשירותים אינם שונים במהותם הבסיסית מאלו שניתנים בדיור מוגן מן השורה, אולם רמת הביצוע כמו גם שירותים משלימים יכולים בהחלט להיות ייחודיים.

מועדון חברים, טיולים, חוגים, קונצרטים, אירועי תרבות ופעילות גופנית, מרפאה מאובזרת ומסעדה צמודה, כולם ניתנים לדיירים ברמה גבוהה ובהשקעה מיוחדת.

ספא, חדר כושר, בריכה

בבתי דיור מוגן ניתן למצוא כמעט תמיד איכויות שרגילים למצוא בקאנטרי קלאב יוקרתי או בספא מיוחד.

אין זה סוד שבתי דיור אקסקלוסיביים מציעים לדיירים מרכזי ספא עם מטפלים מוסמכים, חדרי כושר והתעמלות עם הדרכה צמודה, אולמות קולנוע, בריכה. יש גם כאלה שמציעים מרכזי בריאות וטיפוח, שירותים של רפואה משלימה ועד כהנה וכהנה.

שכנים איכותיים ואווירה תרבותית

דיור מוגן איכותי נשען במידה רבה על הגורם האנושי. קיימת הקפדה מיוחדת על כוח אדם איכותי, מטפלים, אנשי תחזוקה, אנשי רפואה, אבטחה – כולם נבחרים ברמת סינון גבוהה.

באופן טבעי, גם הדיירים שמגיעים למקום הינם אנשים תרבותיים, משכילים, מצליחים, כאלה שכיף להעביר איתם את הזמן בנעימים, בפעילות תרבות, שיחות, טיולים ואירועים שונים.

באנר דיור מוגן

4.2/5 - (4 votes)