בית אבות בית אשלים

בעמק הירדן הירוק, בלב קיבוץ אפיקים, שוכן בית אשלים – בית הורים לקשישים תשושים וסיעודיים. המקום מוקף גינות ומדשאות רחבות והוא משתלב בנוף הכפרי של הקיבוץ ובהוויתו וחיי החברה שבו.

בית אבות בקיבוץ אפיקים – בית אשלים

דיור

החדרים אשר בבית אבות אשלים מרווחים וממוזגים. בכל חדר ישנן 2 מיטות ובנוסף – חדר שירותים ומקלחת צמוד, המאובזר בהתאם לצרכים הסיעודיים של הדיירים ומאפשרים נוחות מרבית. בחדרים ישנה אפשרות לחבר טלפון וטלוויזיה וכל דייר מוזמן להביא עמו ריהוט או חפצים אישיים מביתו, כך שתתקבל בחדר ההרגשה הביתית החיונית לכל אחד.

שירותים וצוות

השירות הרפואי בבית אבות אשלים כולל תמיכה רפואית על ידי רופא ואחיות מוסמכות – 24 שעות ביממה, דאגה לכל בעיה ותכנון טיפולים מונעי הידרדרות. כמו כן, במקום ישנו צוות מטפלים ומטפלות, שיחד עם האחיות מעניקים טיפול סיעודי לקשישים הזקוקים לכך, עם יחס אישי, מסירות למקצוע ושמירה על כבודו העצמי של המטופל.

בנוסף, במקום ישנה עובדת סוציאלית אשר אמונה על ייעוץ והדרכה בתחום הרווחה וכן על סיוע בכל פניה לגורמי הרווחה והשלמת הטיפול מולם. המקום מציע גם טיפולי פיזיותרפיה וכן ריפוי בעיסוק, על-ידי אנשי צוות מומחים בתחום.

חדר האוכל של אשלים מגיש 5 ארוחות מדי יום בזמנים קבועים, ותמיד ישנה אופציה לקבל ארוחה קלה (24 שעות). את התפריט בונה דיאטנית מוסמכת ומקצועית המקפידה על איזון ובריאות, וכן התייחסות אישית לנתונים רפואיים ולהעדפות של כל דייר ודייר.

פעילות

השאיפה בבית אבות אשלים הינה שמירה על איכות החיים הקיימת, ואף שיפור שלה – מגוון הפעילויות המוצעות בבית גם מספקות תעסוקה וגם מחזקות את ההערכה העצמית של הקשישים. הדיירים נהנים מחוגים לעבודות יצירה, אפייה, שעת סיפור, מאזינים למוזיקה, הפעלה בתנועה, הקראה של עיתוני אקטואליה ופעילויות תרבותיות נוספות.
בית אשלים חוגג ימי הולדת לדיירים וכן את חגי ישראל יחד עם משפחות הדיירים וכן ילדי קיבוץ אפיקים.

המחשה - בית אבות אשלים

המחשה – בית אבות אשלים

כתובת
בית אבות
"מרכז מידע גיל הזהב אינו קשור למוסד זה ודף זה הינו אינפורמטיבי בלבד. ניתן לפנות לעסק באופן ישיר או להתקשר ל- 077-9033548 לקבלת יעוץ חינם"