בית אבות סאן פרנסיס

במרכז העיר נצרת שוכן בית אבות סאן פרנסיס, במבנה אשר נבנה ושימש ככנסייה במקור. בית אבות סאן פרנסיס משרת בעיקר אוכלוסייה ערבית.

בית אבות בנצרת – סאן פרנסיס

דיור

בבית אבות סאן פרנסיס שתי מחלקות נפרדות – מחלקה לעצמאים ותשושים ומחלקה סיעודית. כל אחת מהמחלקות היא בת שמונה חדרים. ההבדל הוא בתפוסת המיטות שבהן: הקשישים העצמאיים מתגוררים שלושה בכל חדר ואילו במחלקה הסיעודית חולקים שמונה קשישים חדר אחד.

נוסף על כך, בסאן פרנסיס ישנם שני חדרים נוספים המשמשים עבור חולים סופניים הגרים בבית. לרווחת הדיירים, במחלקות יש טלוויזיה המשדרת ערוצים דוברי ערבית.

שירותים וצוות

בית אבות סאן פרנסיס מספק לדייריו פיקוח וטיפול רפואיים במשך 24 שעות ביממה. טיפול זה כולל גם אספקה של תרופות וכן הסעה לבית חולים בעת הצורך באמבולנס הפרטי אשר עומד לרשות המקום. מדי יום נלקחות מהדיירים דגימות דם לבדיקות ומתבצע מעקב כללי אחר מצבם. במקום מתקיים טיפול פיזיותרפי וכן בדיקות גניקולוגיות אחת לזמן מה עבור הנשים שבבית.

במקום מוגשות חמש ארוחות מדי יום, תחת פיקוח של דיאטנית והתאמה לצורכי הדיירים. בנוסף, במקום ישנם שירותי חלוקת עיתון עברי וערבי מדי בוקר, מכבסה, מספרה וכן חדר כושר ובו מדריכים מקצועיים. בסאן פרנסיס ישנו מנהל רפואי סביב השעון, רופא משפחתי, צוות של אחיות ואחים, עובדות סוציאליות, עובדי מנהלה, מדריכת תעסוקה וחוגים, תזונאית ופיזיותרפיסט.

פעילויות

לרווחת הדיירים ישנה כנסייה ושני אולמות גדולים בהם מתקיימות מגוון פעילויות. הדיירים יוצרים בחוגים שונים ובכל שנה מציגים לראווה את עבודותיהם בתערוכה מיוחדת שעורכים במקום.

במקום חוגגים את ימי ההולדת של הדיירים, בשילוב בני משפחה ומתנדבים מהסביבה. כמו כן חוגגים ומציינים את החגים המוסלמים והנוצרים. מדי שנה יוצאים כמה טיולים שנתיים מבית סאן פרנסיס, אליהם שמחים הדיירים להצטרף.

המחשה - בית אבות סאן פרנסיס

המחשה – בית אבות סאן פרנסיס

כתובת
פאולוס השישי, נצרת
"מרכז מידע גיל הזהב אינו קשור למוסד זה ודף זה הינו אינפורמטיבי בלבד. ניתן לפנות לעסק באופן ישיר או להתקשר ל- 077-9033548 לקבלת יעוץ חינם"