בית אבות בית חוסן

בית אבות בנהריה – בית חוסן

בית חוסן נחשב לאחד המוסדות המרכזיים בנהריה בפרט, ובאיזור הצפון בכלל. בית אבות זה, המציע לדייריו גם מסגרת השתכנות של נופשון, קולט אל תחומיו אלפי דיירים מדי שנה. הצוות הרפואי של המקום, אשר מנוסה במידה מרבית בעבודה עם האוכלוסייה הסיעודית, מעניק לדיירי המקום את כל הפתרונות לבעיות שמאפיינות את הגיל השלישי.

דיור

כפי שכבר ציינו, בית האבות בית חוסן כולל שתי מחלקות עיקריות. במחלקה הסיעודית ניתן למצוא 65 מיטות עבור הקשישים, בהתאם לחדרים המרווחים בהם הם משתכנים. אגף הקשישים התשושים והעצמאיים מכיל 46 מיטות נוספות.

החדרים ממוזגים, כוללים שירותי קריאת מצוקה או לחצן לשעת חירום. מקבלי השירות זוכים גם להסעות עם ליווי, וזאת כאשר הם יוצאים משערי בית האבות לסידורים מכל סוג. כמובן שהקשישים אינם נשארים כל העת במקום סגור, אלא זכאים לבקר בכל עת בחצר המרווחת של המקום.

הדיירים זוכים לקבל מספר ארוחות חמות ביום, כאשר התפריט האישי של כל אחד נקבע בהתאם לעצותיה של דיאטנית מוסמכת. מפעם לפעם, נערכות ביקורות לגבי מצבם הבריאותי של הדיירים, והתפריט משתנה בהתאם.

השהות במקום אפשרית לתקופה ארוכה, כשבמקרים אחרים הוא משמש כנופשון למספר ימים או שבועות- בהתאם לרמת התפוסה שבו ולצרכי הדייר.

שירותים ופעילויות

בבית האבות בית חוסן פועלת מרפאה, אליה מובאים הקשישים במקרה הצורך. בכל תקופת השהות שלהם שם, הם זוכים לטיפולים רפואיים אישיים, טיפולים מונעים, מתן הערכות תפקודיות וכן בדיקות תקופתיות. מעבר לכך, קיימות במקום מגוון שיטות יעילות לטיפול, ובכלל זה פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, טיפול באומנות וכן הלאה.

מכיוון שקשישים רבים נוטים להרגיש בדידות ומועקה כשהם רחוקים מבני משפחתם, פועלים במוסד גם מספר גופים הנועדים לשמש אוזן קשבת לקשיש ולהעניק להם ייעוץ בתחומים מגוונים. הקשישים יכולים לעבור אבחונים וטיפולים פסיכולוגיים, לקבל ייעוץ שיקומי או טיפולי, לזכות לסיוע סוציאלי וכדומה.

הדאגה לרווחתם של הדיירים עומדת אף היא במרכז התפיסה של בית חוסן. עבור המבוגרים המתגוררים שם מוצעות שלל פעילויות בשעות הפנאי, לרבות הרצאות או חוגים עיוניים, שיעורי התעמלות, משחקים ועוד. הם יכולים לבקר בספרייה של המקום, ולשומרי האסתטיקה מוצעים מספרה ושירותי קוסמטיקה על ידי מומחים בתחום.

צוות

הצוות של המוסד הסיעודי בית חוסן מורכב ממגוון בעלי תפקידים. רופאים גריאטריים, אחיות, פיזיותרפיסטים ועוד גורמים בענף הרפואה דואגים לבריאותם של הדיירים. בנוסף אליהם, פועלים במקום גם מטפלים סיעודיים, רוקח/פרמקולוג, עובדים סוציאליים, פסיכיאטר- והרשימה עוד ארוכה.

אנשי מקצוע אלה בקיאים בעבודה עם האוכלוסייה הסיעודית, עם דגש על בני גיל הזהב. הם מעניקים להם יחס חם ואדיב, וזמינים עבורם בכל בעיה וקושיה שעלולה לצוץ במהלך השהות.

כתובת
ויצמן 6, נתניה
"מרכז מידע גיל הזהב אינו קשור למוסד זה ודף זה הינו אינפורמטיבי בלבד. ניתן לפנות לעסק באופן ישיר או להתקשר ל- 077-9033548 לקבלת יעוץ חינם"