בית הורים פסגת חן

בית אבות בחיפה – בית הורים פסגת חן

בשכונת "רמת חן" החדשה בחיפה, באיזור שקט המוקף גינות מוריקות למכביר, שוכן לו כבר מספר שנים בית ההורים פסגת חן. זהו הפרוייקט השלישי בתחום הדיור המוגן של ארגון עולי מרכז אירופה, כאשר קדמו לו המוסדות "ראשוני הכרמל" ו"פסגת אחווה".

מעבר למוסד סיעודי מהשורה הראשונה, זוכים דייריו גם לבונוס לא מבוטל: מפרץ חיפה והרי הכרמל נראים מכל נקודה, כך שהדיירים זוכים לנוף מרהיב בכל רגע נתון.

דיור

בית ההורים פסגת חן ממוקם בבניין רב קומות (12 במספר), המיועד לאכלס מעל ל- 200 דיירים. אלה נחלקים לאחת מ- 113 הדירות הקיימות במוסד, כאשר באפשרותם לבחור בין דירות בעלות חדר וחצי, שני חדרים וחצי או שלושה חדרים.

חדרים אלה הינם מאובזרים ומרווחים במידה הראויה, וכוללים את כל הפריטים להם זקוק הקשיש. במחלקת התשושים והקשישים הסיעודיים, כוללים החדרים גם ציוד רפואי חדיש מסוגו.

חדר האוכל של המתחם מרשים גם כן, ומספק לדייריו תפריט מגוון ובריא, המורכב בעצתה של דיאטנית מוסמכת הפועלת במקום. דיירים אשר זקוקים למזון ספציפי נהנים מתפריט המותאם להם באופן אישי.

שירותים ופעילויות

דיירי פסגת חן זכאים, במסגרת השירות, לקבל מסגרת מקיפה של שירותים רפואיים. אלה מקיפים את כלל ענפי הרפואה, וכוללים טיפולים מונעים, אבחונים, הערכות תפקודיות וכן הלאה.

בנוסף לכל אלה, מעמיד המקום לרשות דייריו גם פתרונות רבים בתחומים אחרים הנוגעים לחייו של כל קשיש. הדיירים זוכים לשירותים סוציאליים על ידי עובדים ותיקים מהתחום, כאשר כל דאגותיהם היום יומיות נעלמות בזכות הצוות הסיעודי הנרחב של המוסד.

בפן החברתי, מציע פסגת חן פעילויות חברתיות רבות לשעות הפנאי. לרשות הדיירים המעוניינים לשמור על מרצם עומדים חדר כושר, בריכת שחייה, חדר ספא ועוד. במקום פועל מועדון מרווח וכן חדרי חוגים, וכן נערכים משחקים קבוצתיים, ימי עיון, ערבי חברה וכדומה.

מעבר לכך, הדיירים מוזמנים בכל עת לבקר בספרייה העמוסה הפועלת במקום, ואף לשפר את כישוריהם הטכניים בחדר המחשבים המאובזר היטב.

צוות

כוח אדם של בית ההורים פסגת חן כולל למעלה מ-100 בעלי מקצוע בתחומים שונים. מעבר לרופאים הגריאטריים והכלליים, ניתן למנות גם צוות מסור של אחים ואחיות, עובדים סוציאליים, מטפלים סיעודיים, פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, דיאטנית, ועוד.

כלל העובדים במקום מחזיקים בניסיון רב שנים בתחומם ובקיאים עד רמת היסוד בעבודה עם האוכלוסייה הגריאטרית. כך, למעשה, הם עומדים לרשות הדיירים בכל רגע נתון.

כתובת
בת חן 40, חיפה
"מרכז מידע גיל הזהב אינו קשור למוסד זה ודף זה הינו אינפורמטיבי בלבד. ניתן לפנות לעסק באופן ישיר או להתקשר ל- 077-9033548 לקבלת יעוץ חינם"