בית הורים בית שלום רעות

בית הורים בתל אביב – בית שלום רעות

תל אביב אינה עוצרת לרגע, אך כך גם גילם של המתגוררים בתחומה או בסמוך לה. חלק נרחב מן האוכלוסייה הגריאטרית של איזור המרכז מגיע בשלב מסוים לרגע שבו נדרש עבורו מקום מוגן שישמש קורת גג ויציע את כל השירותים להם זקוקים בני הגיל הזהב- ומוסד בית שלום הוא כזה בדיוק. מזה למעלה מ-15 שנה, משתכנים בחדריו אלפי קשישים, כשהם נתונים לחסדיו של צוות רפואי מסור ביותר.

דיור

בסך הכל, מכיל בית שלום כ-100 מיטות: מרביתן (כ-75) הן במחלקה הגדולה של המוסד, היא מחלקת הקשישים העצמאיים. הדרים בה נהנים מחופש תנועה רחב יחסית, פועל יוצא של היכולות התפקודיות הנאות שלהם. במחלקה הסיעודית, הפועלת בנפרד, משתכנים עוד 75 דיירים.

הדיור נעשה בחדרים מרווחים וממוזגים, באופן פרטי או משותף. הקשישים מקבלים במסגרת השירות ארוחות חמות המותאמות לצרכים התזונתיים של בני גיל הזהב. בנוסף, פועל במקום שירות ניקיון חדרים.

שירותים ופעילויות

דיירי בית שלום, ובייחוד החולים הכרוניים שבהם, מקבלים בעת שהותם טיפול רפואי מקיף, הכולל גם אבחונים וביקורות, וכן טיפול סיעודי אישי. האחרון ניתן בהתאם לרמת התפקוד של הקשיש, כמובן.

פעילות הפנאי של דיירי המוסד כוללת בין השאר, חוגי התעמלות, הרצאות בנושאים הנוגעים לאקטואליה ולסדר יומו של הקשיש, חוגים מעשיים, משחקים משותפים, ערבי חברה וכן הלאה.

מכיוון שחלק גדול מדיירי בית שלום משתייכים לאוכלוסייה הדתית, פועל במקום גם בית כנסת המקיים תפילות מדי יום ובמועדי ישראל.

צוות

צוות בית שלום מורכב מבעלי מקצוע אשר מנוסים בעבודה עם האוכלוסייה המבוגרת. אלה כוללים רופא גריאטרי, צוות אחים ואחיות, מדריכים חברתיים, מטפלים סיעודיים, עובדים סוציאליים, מדריכי חוגים, עובדי מנהלה ומזכירות, אנשי משק וכן הלאה.

המחשה -  בית שלום רעות

המחשה – בית שלום רעות

כתובת
שיר 2, תל אביב
"מרכז מידע גיל הזהב אינו קשור למוסד זה ודף זה הינו אינפורמטיבי בלבד. ניתן לפנות לעסק באופן ישיר או להתקשר ל- 077-9033548 לקבלת יעוץ חינם"