בית אבות בית יערה כרמל

בית אבות בחיפה – בית יערה כרמל

בית יערה היא אחת הרשתות המובילות בישראל בדאגה לקשיש. הסניף המרכזי שלה הוא בית יערה כרמל, הממוקם בחיפה, ומשמש בית חם עבור לא מעט מתושבי הסביבה והצפון הרחוק יותר. בבית יערה כרמל דרים להם קשישים בכל רמות התפקוד, ונהנים מהשירותים הרפואיים, הסיעודיים והסוציאליים המסופקים להם, כמו גם מחברה אינטימית של בני גילם.

דיור

בדומה לסניפים אחרים של רשת בית יערה, 50 המיטות של בית יערה כרמל מתחלקות בין חדרים מתוחזקים ומאובזרים היטב. בכל חדר ניתן למצוא מיזוג אוויר, מכשור רפואי מתקדם אשר מטרתו לתת מענה לכל בעיה שתצוץ אצל הדייר וכן שירותי קריאת מצוקה.

כל צרכי המגורים של הקשיש נענים על ידי הצוות המקצועי של בית יערה כרמל. מקבלי השירות זוכים לארוחות חמות המוענקות להם חמש פעמים ביום בהתאמה אישית של יועץ תזונתי, לשירותי כביסה וניקיון וכן לטיפולים אישיים סיעודיים (האכלה, הלבשה וכן הלאה)- הכל בהתאם לדרגת הפעילות של כל קשיש וקשיש.

מעבר לכך, כמובן שהם רשאים תמיד לבקר בשטחים הפתוחים הרחבים שסמוכים למוסד- המצטיינים בירק ובנוף נאה, ומפעם לפעם נערכים להם טיולים בסביבה הקרובה.

שירותים ופעילויות

קשיש אשר מגיע אל בית יערה כרמל ימצא בו מענה לכל צרכיו הרפואיים. במקום פועלת מרפאה ומוענקים שירותי רופא על בסיס נקודתי או תקופתי. דגש רב במוסד זה מושם על טיפול פרא רפואי, שנגזרותיו השונות כוללות פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק ושירותי תעסוקה עבור הקשישים. כך הם מנעימים את זמנם, תורמים לחברה בה הם חיים ושומרים על בריאותם- והכל בקנה אחד.

צוות המטפלים אחראי על הסיוע הסיעודי המקיף של הדיירים, כשגם הפן הסוציאלי של הדיור וחיי הקשיש בכלל נכללים בתחומי הפעילות המוצעים במקום. לדיירים מוענק ייעוץ שיקומי וטיפולי, וכן עזרה בהשגת הזכויות המגיעות לו על פי חוק.

מעבר לכך, מציע בית יערה כרמל מגוון רחב של פעילויות נעימות לשעות הפנאי. הקשישים שומרים על קשר עם יקיריהם באמצעות שירותי הדואר המופעלים במקום, לרשותם עומדת מספרה ומדי יום קיימות מספר פעילויות חברתיות: בין אם המדובר הוא בצפייה משותפת בתוכניות טלוויזיה או סרטים, הרצאות, משחקים קבוצתיים וכן הלאה.

צוות

כוח האדם של בית יערה כרמל כולל מספר בעלי מקצוע בתחומים שונים. הוא נבחר תוך מתן דגש רב על התאמה לטיפול באוכלוסייה המבוגרת, וכולל, בין היתר, רופאים גריאטרים, צוות אחיות מוסמך, עובדים סוציאליים, מטפלים סיעודיים, עובדי משק, מדריכי תעסוקה, דיאטנית- והרשימה עוד ארוכה. הטיפולים על ידי הצוות הרפואי מוענקים לדיירים בכל שעות היום והלילה.

כתובת
שושנת הכרמל 90, חיפה
"מרכז מידע גיל הזהב אינו קשור למוסד זה ודף זה הינו אינפורמטיבי בלבד. ניתן לפנות לעסק באופן ישיר או להתקשר ל- 077-9033548 לקבלת יעוץ חינם"