בית אבות איתני דברת

בית אבות בעמק יזרעאל – איתני דברת

ב-1996, בלב קיבוץ דברת היפהפה, החל את פעילותו בית האבות איתני דברת. החל משנת הקמתו, ועד עצם היום הזה, שימש המקום בית חם לקשישים רבים, אשר זכו לדאגה רבתי ולשירותים מקיפים שונים.

דיור

שתי המחלקות העיקריות של בית האבות איתני דברת הן כאמור, מחלקת הסיעודיים ומחלקת תשושי הנפש. כל אחת מהן מכילה 26 מיטות, הנחלקות בין חדרים מרווחים ומאובזרים במידה הראויה.

הדיירים במקום זוכים לקבל ארוחות חמות, המוכנות להם בפיקוחו של משגיח כשרות ובייעוצה של דיאטנית מוסמכת. זאת, כמובן, נועד על מנת להעניק להם תזונה הולמת ובריאה, בהתבסס על המאפיינים הייחודיים של כל אחד אחד ולצרכים הבריאותיים של כל קשיש.

שירותים ופעילויות

מגוון השירותים המוצע עבור הקשיש בבית האבות איתני דברת רחב בהחלט, וכולל בין היתר, טיפולים סוציאליים מקיפים. צוות מיומן של מטפלים מסייע לקשישים בביצוע הפעולות השונות, אשר הפכו למסובכות יותר ככל שהשנים חלפו להם.

הטיפול הרפואי הניתן במקום כולל מעקב רפואי, טיפולים מונעים, אבחונים וסיוע נקודתי (במקום פועלים גם שירותי רפואת שיניים ופיזיותרפיה). הסיוע הסוציאלי לקשיש עומד גם הוא בתפיסת העבודה של אנשי איתני דברת, ונעשה באמצעות עובדים סוציאלים מוסמכים.

מעבר לכל אלה, הנחת עבודה נוספת הקיימת במקום היא כי הקשישים יכולים לסייע למצבם לא פחות מאשר הצוות הרפואי. שיטת הריפוי בעיסוק מסייעת לקשישים הן להנעים את זמנם, ובעיקר- מהווה פעילות הממריצה את גופם ומסייעת להם להתגבר על הקשיים הברורים אותם הם חווים.

על מנת לסייע לקשיש להעביר את שעות היום בנעימים, נערכים במקום מפעם לפעם גם חוגים, המועברים על ידי מדריכים מקצועיים.

צוות

כוח האדם של איתני דברת מורכב מבעלי תפקידים רבים. ביניהם, ניתן לציין רופא כללי, צוות אחיות, מדריכים מקצועיים, מורי חוגים, פיזיותרפיסטים, מרפאסים בעיסוק, עובדים סוציאליים וכן הלאה. בעלי מקצוע אלה מחזיקים בניסיון רב בעבודה עם האוכלוסייה הגריאטרית, ומגלים יחס חם ואדיב כלפיהם.

המחשה - איתני דברת

המחשה – איתני דברת

כתובת
איתני דברת
"מרכז מידע גיל הזהב אינו קשור למוסד זה ודף זה הינו אינפורמטיבי בלבד. ניתן לפנות לעסק באופן ישיר או להתקשר ל- 077-9033548 לקבלת יעוץ חינם"