בית אבות מוסד נווה הגליל

בית אבות בפקיעין – מוסד נווה הגליל

בגליל המערבי, סמוך לבית ג'אן ולמעלות תרשיחא, שוכנת לה המועצה המקומית פקיעין, בה מתגוררים כ-5,000 תושבים. על מנת לסייע לאחוז הקשישים הגדול מבין תושבים אלה, החל בראשית שנות ה-90 לפעול מוסד נווה הגליל.

מוסד זה משמש כבית אבות וכבית חולים עבור האוכלוסייה הגריאטרית של הצפון, ומספק עבור דייריו פיתרון מגורים הולם לשנים המאוחרות של חייהם.

דיור

המוסד הסיעודי נווה הגליל הינו מוסד אינטימי, המיועד לקלוט לתוכו כמאה קשישים. אלה מוצאים את מקומם באחת המחלקות הפועלות במקום (שלוש מחלקות סיעודיות ומחלקת תשושי נפש), ונהנים מחדרים מרווחים ומאובזרים היטב.

לרשות הדיירים של נווה הגליל, עומדת חצר רחבה ממנה יכולים להשקיף אל הנוף המרהיב שסובב אותם. מעבר לכך, הדיירים זכאים לקבל במסגרת השירות מספר ארוחות חמות מדי יום, וזאת על פי צרכיהם התזונתיים ובייעוצה של דיאטנית מוסמכת העובדת במקום.

שירותים ופעילויות

מעבר למתן מיטות, קורת גג ומזון לדיירים הקשישים, מציע מוסד נווה הגליל שירותים מקיפים נוספים. רופא כללי מבצע בדיקות אבחוניות מונעות וטיפוליות עבור הדיירים, מומחה לפיזיותרפיה מעביר טיפולים בתחום וכן פועלת במקום מסגרת של ריפוי בעיסוק- הקשישים מבצעים פעילויות שונות, ותעסוקה זו היא שמשפרת את מצבם הבריאותי (כמו גם מעבירה את זמנם).

דיירי נווה הגליל נמצאים כל העת תחת השגחתה של המחלקה הסיעודית, ומקבלים טיפולים אישיים שונים- לרבות רחצה, הלבשה וכדומה. באגף הסוציאלי, הם מקבלים ייעוץ מקיף וסיוע בקבלת הזכויות המגיעות להם על פי חוק.

בדומה למוסדות סיעודיים אחרים, בנווה הגליל פועלת גם מסגרת חברתית ענפה. לדיירים מוצעים משחקים קבוצתיים שונים, הם רשאים לשבת בחדר המועדון, ומפעם לפעם מזדמנים להם חוגים או הרצאות. כאשר הדיירים מעוניינים לצאת מרחבי בית האבות לכל מטרה, פועל עבורם שירות הסעות.

צוות

כוח האדם של המוסד הסיעודי נווה הגליל רחב בהחלט, וכולל עובדים מתחומים רבים. בין היתר, ניתן למנות רופא כללי, רופא גריאטרי, צוות אחיות, מרפאים בעיסוק, עובדים סוציאליים, מטפלים בתחום הסיעודי, פיזיותרפיסטים, רוקח, דיאטנית ועוד.

אלה פועלים סביב השעון על מנת להבטיח שדיירי נווה הגליל יזכו לקבל את מבוקשם בכל רגע נתון, מבלי שייחסך מהם דבר.

המחשה - מוסד נווה הגליל

המחשה – מוסד נווה הגליל

כתובת
ת.ד 24, פקיעין
"מרכז מידע גיל הזהב אינו קשור למוסד זה ודף זה הינו אינפורמטיבי בלבד. ניתן לפנות לעסק באופן ישיר או להתקשר ל- 077-9033548 לקבלת יעוץ חינם"