משען באר שבע – דיור מוגן בבאר שבע

דיור מוגן בבאר שבע – משען באר שבע

משען באר שבע הוא בית דיור מוגן אשר הוקם ב-1996. זהו בית דיור מוגן הראשון שהוקם בעיר באר שבע כדי לספק מענה הולם עבור אוכלוסיית גיל הזהב באזור הדרום. הבית ממוקם בסביבה שקטה ובטוחה בעיר.

דיור

המבנה של משען באר שבע מפואר ומרשים, בן 7 קומות. ניתן למצוא בו מגוון יחידות מגורים של חדר אחד, חדר וחצי או שני חדרים. סה"כ במשען באר שבע מקום ל-177 קשישים.

בכל אחת מיחידות הדיור קיים מטבח מאובזר, סלון, חדר שינה, פינת אוכל וכן פינת ישיבה. סביב למבנה גן ירוק וגדול המשמש את הדיירים לשעות הפנאי וכן לאירוח בני משפחה וחברים הבאים לבקרם.

שירותים

במשען באר שבע עומדים לרשות הדיירים סך השירותים המאפשרים חיים בטוחים, מלאי עשייה והמקנים שקט נפשי: בכל אחד מן החדרים מוצב לחצן מצוקה ולשם המענה לקריאות, פועל מוקד אבטחה במקום.

במרפאת הבית של המקום ישנו רופא משפחה וכן צוות אחיות מוסמכות, בית מרקחת. נוסף על כך, ניתן לפנות למגוון רופאים מומחים, או להיעזר במטפלות מוסמכות ועובדת סוציאלית.
במקום קיימים בית כנסת, קפיטריה, מועדון לקשיש לקיום פעילויות פנאי ועוד.

פעילויות

משען באר שבע מספק לדייריו מגוון גדול של פעילויות תעסוקה או תרבות: חוגים והרצאות,
מופעי תרבות כמו הצגות או ערבי שירה המתרחשים באודיטוריום שבמקום. הדיירים מוזמנים בכל שעות היום להעשיר את עולמם בספרייה או בחדר המחשבים הקיימים במקום.

כמו כן, יוצאים טיולים למגוון יעדים, ומתנהלים פרויקטים התנדבותיים בשיתוף עם הדיירים, המעניקים להם תחושת שייכות לקהילה ותרומה משמעותית.

דיור תומך
בנוסף לדיור המוגן לקשישים עצמאיים, במשען באר שבע קיימות שתי מחלקות סיעודיות חדשניות ומתקדמות. במקרים בהם חלה הרעה במצבם של דיירי הבית, המחלקות נותנות מענה אשר לא מחייב התנתקות מהסביבה שהם מורגלים בה.

החדרים במחלקות אלו מרווחים ומצוידים בהתאם לצורכי הקשישים המצויים במצב סיעודי. סה"כ בשתי המחלקות ישנן 72 מיט

כתובת
אלפסי 12, באר שבע
טלפון: 08-9526709
לעמוד הפייסבוק
"מרכז מידע גיל הזהב אינו קשור למוסד זה ודף זה הינו אינפורמטיבי בלבד. ניתן לפנות לעסק באופן ישיר או להתקשר ל- 077-9033548 לקבלת יעוץ חינם"