משען כרמל – דיור מוגן בחיפה

דיור מוגן בחיפה – משען כרמל

משקיף על נוף מרהיב של מפרץ חיפה התכול, ניצב המתחם לדיור מוגן מבית רשת משען – משען כרמל שבעיר חיפה. המקום עבר התרחבות והתחדשות והוא נחשב, משך שנים, הבחירה של גמלאי חיפה והסביבה כמקום איכותי לחיות בו חיים עצמאיים, עם בטחון.

המקום אשר הוקם בשנת 1956 צבר לו ניסיון עשיר במתן שירות לאוכלוסייה הבוגרת.

דיור

הדיירים במשען כרמל זוכים לנהל משק בית עצמאי במגוון גדלים של יחידות דיור – חדר, חדר וחצי, שני חדרים ואף שלושה חדרים. בכל היחידות ישנו מטבח, סלון, חדר רחצה, פינת ישיבה ועוד. בכל יחידה מותקן לחצן מצוקה וכן מערכת אינטרקום לשמירה על ביטחון מרבי של הדיירים. סה"כ דיירים במשען כרמל – 210.

הבית ממוקם במיקום מרכזי בעיר – קרוב למרכז חורב. ודרכי ההגעה אליו וממנו הן רבות ונוחות ביותר. בנוסף, לרשות דיירי הבית ובני המשפחה המבקרים פועלת חניה צמודה למבנה.
במשען כרמל קיימות שתי מחלקות נוספות – מחלקה סיעודית (ובה 22 מיטות) וכן מחלקה לתשושי נפש.

שירותים

במרפאה של משען כרמל ניתן למצוא רופא, ייעוץ גריאטרי, אחיות מוסמכות, בית מרקחת, שירותי פיזיותרפיה, מרפאת שיניים, שירותי רווחה ותעסוקה.

כמו כן, לרשות הדיירים עומדים שירותי מספרה, ניקיון וכביסה, ספריה, בית כנסת, סופרמרקט, חדר אוכל כשר, אמהות בית, שירותים סוציאליים, שירותי אחזקה וניקיון ליחידות הדיור וכן לשטחי הציבור המקיפים את הבית, וכן שירותי שמירה ואבטחה מסביב לשעון. בנוסף, קיימת מערכת התראה מפני שרפות.

הדיירים יכולים לבחור לפי הצרכים וההעדפות שלהם האם לקיים משק בית עצמאי, עם כלכלה מלאה או עם כלכלה חלקית או האם לקבל השגחה מלאה – הדיירים נוטלים חלק משמעותי בתהליך קבלת ההחלטות על אורח חייהם.

פעילויות

משען כרמל מציע לדייריו מגוון של פעילויות חברה ותרבות – חוגי יצירה שונים – ציור, קרמיקה, דרמה, ספרות, אנגלית, תנ"ך, התעמלות, ברידג', מחשבים ועוד.

כמו כן מתקיימים במקום קונצרטים מעת לעת, הצגות מעניינות, הרצאות וימי עיון במגוון נושאים, הקרנת סרטים, טיולים וכן הלאה.

בנוסף, לרשות דיירי הבית אשר מנויים לתיאטרון העירוני בחיפה פועל שירות הסעה מרוכזת בימים בהם מתקיים מופעים

כתובת
אידר 12, חיפה
טלפון: 04-6645760
"מרכז מידע גיל הזהב אינו קשור למוסד זה ודף זה הינו אינפורמטיבי בלבד. ניתן לפנות לעסק באופן ישיר או להתקשר ל- 077-9033548 לקבלת יעוץ חינם"