בית אבות עד 120 חדרה

בית אבות בחדרה – בית אבות עד 120

בית האבות עד 120 שבחדרה ממוקם בלב ליבו של איזור הצפון, וככזה מעניק שירותים לאוכלוסייה רחבה ביותר. מיקומו, בלב שכונה כפרית וירוקה (בה נמצא גם בית הספר הדמוקרטי הראשון בארץ), מבטיח אווירה רגועה ופסטורלית עבור הקשישים.

מוסד זה נחשב לאחד המובילים מסוגו באזור הצפון. במהלך השנים, טופלו בהצלחה בבית אבות זה קשישים רבים, אשר העבירו את שנות חייהם המאוחרות ברוגע, כאשר תמיד נמצא מענה לדרישותיהם.

דיור

תנאי הדיור בבית אבות עד 120 הולמים לכל גיל, ויספקו מענה מלא לאוכלוסיית הקשיש. בסך הכול ניתן למצוא במתחם למעלה מ-150 מיטות, כשהחלוקה היא לפי אגפי התשושים, תשושי הנפש והסיעודיים. הפנייה אל בית האבות לצורך השתכנות בו נעשית באופן פרטי או בעזרת אחד הגופים הרלוונטיים, לרבות משרד הרווחה, משרד הבריאות ומשרד הביטחון.

התשלום על השהות בבית אבות זה יכול להתבצע על בסיס חודשי או שנתי, וכן בהתאם לתנאי הזכאות של המשרדים האמורים. יחידות הדיור הינן אישיות ברובן, ומציעות שירותי קריאת מצוקה או מיגון. מקבלי השירות זכאים אף להסעות, בליוויו של אדם המוסמך לטיפול באוכלוסיה זו, ונהנים מארוחות חמות.

שירותים ופעילויות

מעבר לדאגה הרפואית והסיעודית אשר עומדת במרכזו של בית האבות עד 120 שבחדרה, ניתן למצוא בו אינספור שירותים ופעילויות עבור המשתכנים בו. אלה, כמובן, מסייעים להפוך את השהות בבית האבות לחמה ולנעימה הרבה יותר, וכן מסייעים להשכיח מהקשיש את הבעיות היומיומיות עימן הוא מתמודד.

בין הפעילויות הללו, ניתן למנות הרצאות או חוגים בנושאים מגוונים, ריפוי בעיסוק, בית כנסת, ימי משפחה המציעים פעילויות לכלל הנוכחים, קוסמטיקה (מניקור ופדיקור), ספרייה, טיולים, הרצאות, מספרה ועוד. כך, יכולים הקשישים ליהנות מפעילות חווייתית ומהנה, אשר מפעילה את הגוף והנפש כאחד, ומסייעת להם לשמור על צלילותם ותקינותם הגופנית.

חלק נרחב בפעילות של בית האבות נוגע לספורט ולבריאות, מתוך הנחה כי בכוחם של אלה לשפר בעשרות מונים את מצבו של הקשיש. לכן, יכולים הקשישים ליהנות משלל חוגי התעמלות הנערכים באופן תדיר ואף לבקר בחדר הכושר שבמקום.

צוות

הצוות הרחב של בית האבות עד 120 נחלק לכל תחומי הטיפול בקשישים. בין אנשיו, קיימים רופאים בעלי התמחות ספציפית בגריאטריה או כל התמחות אחרת (עיניים, עור, אף אוזן גרון, פנימי), אחיות, רוקחים ופרמקולוגיים, עובדים סוציאליים, פסיכיאטריים, דיאטניות, צוות מנהלה ועוד. כל אחד מאלה, כמובן, ותיק ובעל ניסיון רב בעבודה עם קשישים ומטופלים סיעודיים.

בית אבות מאופיין בציוד רפואי מתקדם מסוגו, אשר מקל מאד על עבודת הרופאים ועל סבלו של הקשיש.

כתובת
נוב 6, חדרה
"מרכז מידע גיל הזהב אינו קשור למוסד זה ודף זה הינו אינפורמטיבי בלבד. ניתן לפנות לעסק באופן ישיר או להתקשר ל- 077-9033548 לקבלת יעוץ חינם"