בית הורים ראשוני כרמל

בית אבות בחיפה – בית הורים ראשוני כרמל

כבר עשרות שנים, שלקשישים רבים שעלו לארץ ישראל מאירופה במאה הקודמת יש בית חם: בית ההורים ראשוני הכרמל. מוסד זה ממוקם בחיפה, במקום המצטיין ברמת נגישות גבוהה, והוא נועד לקלוט אל חדריו אלפי קשישים מדי שנה.

השפות המדוברות במסדרונות בית החולים מגוונות, אבל לכלל הדיירים קיים מכנה משותף אחד: הם קשישים, תושבי ישראל, שמחפשים מקום דיור מוגן לשנותיהם המאוחרות. בית הורים זה מעניק להם את המקום הזה.

דיור

בסך הכל, מתגוררים בבית ההורים ראשוני הכרמל כ-120 דיירים, המפוזרים בין המחלקות השונות: "בית ברוך" קולט לתוכו כ-35 קשישים סיעודיים, בעוד שב"בית יהושע" 17 מיטות עבור הדיירים העצמאיים יותר. הדיירים יכולים לבחור בין דירות חדר וחצי, שני חדרים או שניים וחצי חדרים.

באשר לתכולת החדרים, הרי שהיא מלאה בהחלט, וכוללת חדר אמבטיה המותאם לצריכי הקשישים, מקרר, מטבחון, מערכות מיזוג אוויר וחימום, חיבור לכבלים ועוד. במרבית הדירות יש גם מרפסת מרווחת.

במסגרת השירות, זוכים הדיירים גם לארוחות חמות המוענקות להם מדי יום, לשירותי הסעות עם ליווי וכן למנגנון קריאת מצוקה הקיים בכל חדר. כשהם יוצאים מחוץ לכתלי הבניין, מגיעים הם אל המשדאות המוריקות המקיפים אותו.

שירותים ופעילויות

ההיבטים הרפואיים של שהות הדיירים בראשוני הכרמל מוצאים מענה באמצעות המרפאה, הפועלת במקום ומעניקה שירותים נרחבים. במרפאה, נערכות בדיקות קבועות ומשתנות, מובאות תרופות, מתקבלות תוצאות של בדיקות ועוד.

מעבר לכך, הכוננות של בעלי המקצוע מלאה: צוות האחיות פועל תמיד, ובשעות הלילה ישנו רופא כונן אשר זמין לכל קריאה.

בנוסף, מוענקים לקשישים שירותים סוציאליים ברמות שונות, ייעוץ בענייני שיקום וטיפול וכן ריפוי באמצעות אומנות, מוסיקה או כל אמצעי אחר המוכיח עצמו בשטח.

מבחינה חברתית, קיימות עבור הקשישים מספר אפשרויות. ברחבי המתחם ניתן למצוא קפיטריה, ספריות, מספרה, חדר התעמלות, חדר אוכל ועוד. במקום נערכים חוגים בתחומים מגוונים (תנ"ך, גיאוגרפיה), משחקי שולחן, טיולים, קונצרטים, הרצאות ועוד.

צוות

בין בעלי המקצוע הרבים הפועלים בבית ההורים ראשוני הכרמל, ניתן למנות, בין היתר, רופא, מטפלות, עובדים סוציאליים, פיזיותרפיסט, דיאטנית, רוקחים, מורים, ועוד. כל אלה בקיאים בעבודה עם האוכלוסייה הגריאטרית עד רמת היסו

כתובת
רחוב מאפו 5-7, חיפה
"מרכז מידע גיל הזהב אינו קשור למוסד זה ודף זה הינו אינפורמטיבי בלבד. ניתן לפנות לעסק באופן ישיר או להתקשר ל- 077-9033548 לקבלת יעוץ חינם"