בית אבות – בתי אבות

בית אבות הינו מסגרת דיור המיועדת לקשישים והמעניקה טיפול כולל במלוא צרכיו של הדייר בהתאם למצבו התפקודי. בתי אבות דואגים לדיירים מבחינה סיעודית – רפואית, חברתית וסוציאלית. כל בית אבותעובר ביקורות מקיפות על ידי משרד הבריאות או משרד הרווחה על מנת להבטיח את טיב השירות והטיפול הניתנים.

קיימים מספר סוגים של בתי אבות המאופיינים ברמת התפקוד של האוכלוסיה השוהה בהם וסוג הטיפול הרפואי-סיעודי הדרוש. מצבו התפקודי של הקשיש נקבע בשני מישורים – מצב רפואי סיעודי ומצב נפשי. האם הקשיש נחשב לעצמאי – תשוש או סיעודי קובע איש מקצוע והאם הקשיש נחשב לתשוש נפש קובע פסיכוגריאטר בלבד.

סוגי המוסדות לקשישים

בית אבות לעצמאיים – תשושים– מיועד למבוגרים אשר זקוקים לעזרה קלה- בינונית בתפקוד היום-יומי.להרחבה:   בית אבות לעצמאיים

בית סיעודי- מחלקה סיעודית – מיועד לקשישים המוגדרים סיעודיים וזקוקים לעזרה רבה.

מחלקה לתשושי נפש– מיועד לקשישים הסובלים מדמנציה, אלצהיימר והמוגדרים כתשושי נפש

מוסד סיעודי מורכב– הינו בית חולים גריאטרי המטפל בקשישים אשר מצבם הרפואי סיעודי מורכב.

בית אבות משולב– מכיל מחלקות שונות לדיירים עצמאים, תשושים, סיעודיים או תשושי נפש באותו הבית – ראו בית אבות משולב

כל בתי האבות מספקים את השירותים הבאים כחלק מהתשלום החודשי: ארוחות, שירותי ניקיון, שירותי אחות ורופא, עזרה סיעודית לפי הצורך, פעילות רווחה, תרבות ופנאי.

כל בית הורים / מחלקה סיעודית או בית אבות לתשושי נפש דורש רישיון הפעלה מתאים – מוסד לעצמאים ותשושים ממשרד העבודה והרווחה, בית חולים סיעודי, תשושי נפש וסיעודי מורכב ממשרד הבריאות.

 

מידע נוסף לגבי כל בית הורים תוכלו למצוא ברשימת בתי אבות או ברשימת מאמרים בתי אבות

Дома Престарелых

מחפשים בית אבות? זקוקים לייעוץ? פנו עכשיו 077-9033548

בית אבות – אפשרויות מימון

שיטת התשלום המקובלת בבתי אבות הינה תשלום חודשי קבוע הנקבע בהתאם למספר פרמטרים מרכזיים: סיווגו של בית אבות, מיקומו בארץ ורמת השירותים הניתנים.

קיים פער משמעותי במחירים באזורים שונים בארץ – כאשר באזור המרכז המחירים הגבוהים ביותר ובצפון או בדרום רמת המחירים נמוכה באופן משמעותי. ניתן למצוא בית הוריםבאזור הצפון במחיר 5,000 ש"ח לחודש ואילו באזור תל אביב המחיר מתחיל מכ-7,000 ש"ח לחודש. להרחבה – תעריפי בתי אבות.

מחירי בית סיעודי, מחלקה סיעודית ומחלקת תשושי נפש גבוהים מעלות בית אבות לעצמאים או תשושים.

במקרים מסויימים ניתן לקבל מימון חלקי או מלא של המדינה בהתאם לקריטריונים שונים. להרחבה באפשרויות המימון השונות של מוסדות לקשישים – קבלת קוד סיעודי למוסד סיעודי או תשושי נפש או מימון על ידי משרד העבודה והרווחה לבית אבות רגיל.

שהיה במוסד סיעודי מורכב  – בית חולים גריאטרי ממומנת לרוב  על ידי קופת החולים עם השתתפות סימלית של המשפחה.

לסיוע מיידי בבחירת בית אבות התקשרו עכשיו: 077-9033548 השירות ניתן ללא עלות וללא התחייבות.

בתי אבות – מאמרים באתר

מהו בית אבות טוב

בית אבות טוב לבני גיל הזהב הינו הבית המתאים ביותר לקשיש. כל מוסד לקשישים או בית הורים חייב ברשיון הפעלה ממשרד הבריאות או ממשרד העבודה והרווחה. בבחירת מוסד מתאים, ראשית יש לוודא קיום רשיון תקף.

להמשך המאמר: מהו בית אבות טוב

הגדרת המצב התפקודי של הקשיש

המצב התפקודי של הקשיש קובע מהו בית האבות המתאים לו. קיימים מספר מבחנים על מנת לקבוע האם קשיש מוגדר עצמאי, תשוש, סיעודי, תשוש נפש, סיעודי מורכב או זקוק לשיקום והחלמה..

להמשך המאמר: הגדרת מצב תפקודי

קבלת קוד לאישפוז סיעודי

אשפוז חולים סיעודיים ותשושי נפש הוא אחד השירותים שנותנת המדינה ונובע מחוק בריאות ממלכתי. עם זאת, שירותים אלו ניתנים בהשתתפות המאושפז או משפחתו בעלות הטיפול.

להמשך המאמר: קבלת קוד לאישפוז סיעודי

בתי אבות בקיבוצים

בשנות ה-70 וה-80 של המאה הקודמת ותיקי ומייסדי הקיבוצים השונים בישראל החלו להזדקן ונוצר צורך במציאת פתרון במסגרת הקיבוץ שיאפשר טיפול ומענה לחברי קיבוצים שהגיעו לגיל גבורות. כיום בתי אבות בקיבוצים קולטים דיירים מחוץ לקיבוץ אשר מעוניינים ליהנות משהות בקיבוץ.

להמשך המאמר: בתי אבות בקיבוצים

בית אבות לחולי אלצהיימר

זקוקים למוסד לחולה אלצהיימר? מחלקות מיוחדות מיועדות לתת את הטיפול הטוב והמתאים ביותר לחולי אלצהיימר – בית אבות לחולה אלצהיימר

באנר בית אבות

בית אבות? אולי דיור מוגן? ואולי עובד זר?

מתלבטים מה לעשות? לא בטוחים האם לעבור לבית אבות, להעסיק עובד זר בבית או אולי בכלל לרכוש יחידה בדיור מוגן? מאמרים אלו יסייעו לכם בבחירה: בית אבות או דיור מוגן, בית אבות או עובד זר

בית אבות לתשושי נפש

בית אבות תשושי נפש מיועד לקשישים אשר אובחנו על ידי פסיכוגריאטר כתשוש נפש (חולה אלצהיימר או כל מחלה דמנטית אחרת). בתי אבות אלו מותאמים במיוחד להעניק טיפול ותנאי חיים טובים לקשישים.  להרחבה – בית אבות לתשושי נפש

פתרונות דיור לגיל הזהב

סקירת האפשרויות העומדות בפני בני גיל הזהב בבחירת דיור חדש – בתי אבות, דיור מוגן. או בית הורים

להמשך המאמר: פתרונות דיור לגיל הזהב

אז איך בוחרים בית אבות?

מרכז מידע לגיל הזהב מעניק ייעוץ והכוונה לבני גיל הזהב ומשפחותיהם בכל הקשור למציאת פתרון דיור מתאים לקשיש, עזרה במסגרת הקהילה, חיתולים למבוגרים וכן מוצרים שונים לגיל הזהב. להרחבה:   ייעוץ והכוונה לבני גיל הזהב

פנו אלינו בכל שאלה.

4/5 - (6 votes)